III Kалиграфски конкурс „Светосавље и наше доба“

8. 2. 2014.
Удружење војвођанских учитеља, Коло српских сестара Епархије бачке, Одбор за веронауку Епархије бачке, Центар за ликовно васпитање деце и омладине Војводине организовали су III КАЛИГРАФСКИ КОНКУРС „СВЕТОСАВЉЕ И НАШЕ ДОБА“.
Темe конкурса су били делови текста „Завештања о писму“ Стефана Немање.
На конкурс су пристигли калиграфски радови из основних и средњих школа Републике Србије, Републике Српске, Хрватске и Швајцарске.
У категорији - МЛАЂИ УЗРАСТ ОШ (I - II разред основне школе) je пристиглo 128 радoва. Ученик наше школе Михајло Драгић I2 освојио је трећу награду.
За успешан калиграфски рад награђена је и наставница историје Александра Драгић.

Награђени ученици и наставници примили су своје награде на свечаној академији која је одржана у суботу 8. фебруара 2014. године у свечаној сали Техничке школе „Милева Марић Ајнштајн“ у Новом Саду.